fbpx

Blizej Studio

Kochamy ruch, bliskość natury i prostotę. Nasze fotografie odzwierciedlają to kim jesteśmy. Poznajmy się bliżej.

Monika portret

Monika

Dokumentuje życie codzienne, uliczne protesty i górskie krajobrazy. Marzy o wydaniu książki fotograficznej. Za pomocą fotografii stara się zabierać głos w ważnych dla niej sprawach. Bliskie są jej tematy społeczne, szczególnie te dotyczące kobiet. Laureatka nagrody Grand Press Photo.

Jej miłość do sportu przejawia się w wielu dyscyplinach i łączy z fascynacją górami. Obecnie z największym entuzjazmem podchodzi do wspinania, nart biegowych i długich górskich wędrówek. Najlepiej czuje się na wyjazdach dlatego są one na stałe wpisane w jej grafik. Wracając z podróży żyje planowaniem kolejnej. Uważa, że Polska jest piękna i ma w niej swoje ulubione miejsca, do których wraca przy każdej możliwej okazji.

Natura jest dla niej bardzo ważna i stara się ją chronić. W ramach drugiego kierunku studiów stworzyła kilka kampanii społecznych związanych z ekologią i ma nadzieję, że niektóre pomysły uda jej się zrealizować na szerszą skalę. Nienawidzi marnowania jedzenia.

Muzyka jest dla niej ważna. Uważa że muzyka ogromny wpływ na społeczeństwo. Festiwale to dla niej czas na zresetowanie głowy i całkowity relaks. Zawsze kupuje płyty zespołów, które przypadną jej do gustu. Gdyby mogła przenieść się do przeszłości poszłaby na koncert Republiki i Boba Marleya.


Poza festiwalami i górami lubi także długie wieczorne rozmowy przy winie, domowej nalewce albo herbacie z cytryną.

Kuba

Skończyłem studia fotograficzno-filmowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Wolny czas lubię spędzać w górach, chodząc z plecakiem od schroniska do schroniska lub wspinając się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Moją drugą pasją jest podróżowanie, co staram się łączyć z górami i wspinaczką.

Zazwyczaj nowe miejsca poznaję przez kawiarnie i puby, w których czuję się bardzo dobrze - szczególnie tam, gdzie ludzie ciągle mówią. Zawsze chętnie wyskoczę na jakiś koncert.

Poza zdjęciami pasjonuję się także filmem i to z nim coraz mocniej wiążę swoją przyszłość.

Ostatnio zająłem się hodowlą roślin - nasze mieszkanie zaczyna coraz bardziej przypominać dżunglę.